Tüketici Ön Bilgilendirme Formu

TÜKETİCİ ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

MADDE 1 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TEMEL NİTELİKLERİ VE FİYATI

1.1. Malın/Ürün/Ürünlerin/Hizmetin temel özelliklerini (türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi) SATICI’ya ait internet sitesinde yayınlanmaktadır. Satıcı tarafından kampanya düzenlenmiş ise ilgili ürünün temel özelliklerini kampanya süresince Kampanya belirtilen tarihe kadar geçerlidir.

1.2. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

1.3. Sözleşme konusu ürünün tüm vergiler dahil satış fiyatı aşağıda gösterilmiştir. Ürün Açıklaması :

Adet                                   :

Birim Fiyatı                       :

Ara Toplam (KDV Dahil) :

Kargo Tutarı                      :

Toplam                               :

 

Ödeme Şekli ve Planı        : Kredi Kartı/Banka Havalesi (EFT) Teslimat Adresi                                :

Teslim Edilecek Kişi        :

Fatura Adresi                     :

Sipariş Tarihi                      :

Teslimat Tarihi                   :

Teslim Şekli                       :

 

MADDE 2 – SATICI BİLGİLERİ

Ticari Unvanı    : FİLİZ TOPRAK

Adres                  : Aziziye Mah. Çetin Sk. No:24 İç Kapı No:3 Merkez/Düzce Telefon    : 0 (530) 512 69 14

E-Posta Adresi  : info@medivar.com.tr

 

MADDE 3 – ANLAŞMALI KARGO ŞİRKETİ

Ticaret Unvanı   : Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş. (Yurtiçi Kargo)

Adres                   : Maslak Mah. Eski Büyükdere Cad. No: 17/19 Kargo Plaza Sarıyer/İstanbul Telefon   : 444 19 19 – (0380) 523 33 64

 

MADDE 4 – CAYMA HAKKI

4.1. ALICI, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı ürünü teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade Cayma hakkı bildirimi ve Sözleşmeye ilişkin sair bildirimler SATICI’ya ait veya internet sitesinde belirtilen iletişim kanalları ile gönderilecektir. Cayma hakkının kullanılması için süresi  içerisinde SATICI’ya mevzuat  hükümlerine ve  internet sitesi’ndeki cayma hakkı kullanım seçeneğine uygun olarak bildirimde bulunulması şarttır.

4.2. Cayma hakkının kullanılması halinde:

4.2.1. ALICI cayma hakkını kullanmasından itibaren 10 (on) gün içerisinde ürünü SATICI’ya geri gönderir.

4.2.2. Ürün, SATICI’ya iade edilirken, ürünün teslimi sırasında ALICI’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da ALICI tarafından iade edilmesi

4.2.3. Cayma hakkı kapsamında iade edilecek ürün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ve mevcut ise ürün ile birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi

4.2.4. Ürün bedeli, cayma hakkının kullanılmasını takip eden 14 (ondört) gün içerisinde ALICI’ya sipariş verildiği esnadaki ödeme şekliyle iade

4.2.5. ALICI iade edeceği ürünü, yukarıda belirtilen SATICI’nın anlaşmalı kargo şirketi ile gönderdiği sürece iade kargo bedeli SATICI’ya ALICI’nın iade edeceği ürünü yukarıda belirtilen anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedeli ALICI tarafından karşılanacak olup, ürünün kargo sürecinde uğrayacağı hasardan SATICI sorumlu olmayacaktır.

4.2.6. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin Cayma Hakkının İstisnaları başlıklı Maddesi içeriğinde belirtilen kapsamdaki ürünler hakkında cayma hakkı kullanılamayacaktır.

 

MADDE 5 – UYUŞMAZLIK DURUMUNDA YETKİLİ YARGI MERCİ

5.1. Her yıl değişmek suretiyle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca ilan edilen değere kadar olan uyuşmazlıklarda Tüketici Hakem Heyetleri, ilan edilen bedelleri aşan durumlarda ise ALICI’nın ve SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

Siparişin ödeme yapılarak tamamlanması halinde Alıcı Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Open chat