BEL AĞRISINA NE İYİ GELİR ?

blog kapağı

BEL AĞRISINA NE İYİ GELİR ?

Günümüzün en büyük sağlık problemlerinden biri bel ağrısıdır. Gelişen teknoloji çağıyla masa başında sürdürülen iş hayatında artış yaşandı. Sürekli olarak gerçekleşen oturma hali, fizyolojik açıdan kişiyi olumsuz etkilerken anatomi yapısının bozulmasına da sebep olur. Günlük yaşantınızın sağlıklı bir şekilde ilerlemesine engel olan bel ağrısı semptomlarını en hafife indirgeyecek çözüm Medivar’ın Bel Desteği Yastığıyla sizinle!

blog görseli

BEL YASTIĞI NEDİR?

Omuriliğinize destek olurken bel ağrılarınızı hafifleten aynı zamanda daha dik ve doğru bir duruş sergilemenizi sağlayan bir yastık çeşididir.

BEL YASTIĞI NEDEN KULLANILIR?

Bel yastığı; bel ağrıları, bel fıtığı gibi yaşanılan rahatsızlıklara alternatif bir çözüm olacak özelliği vardır. Bu gibi rahatsızlıkları yaşayan kişiler ağrılarını hafifletmek amacıyla ya da daha doğru bir duruş sergileyebilmek için bel yastığı kullanması tavsiye edilir.

BEL YASTIĞININ FAYDALARI NELERDİR?

  1. Omurganızı düz durmasını sağlar.

  2. Bel ağrınızı hafifletir.

  3. Baskıyı azaltır.

  4. Uzun saatler boyunca otururken rahatsızlık hissetmenize engel olur.

  5. Belinizin anatomik yapısını korur.

BEL YASTIĞI NASIL OLMALIDIR?

Bel destek yastığı seçimi yaparken çok yumuşak veya çok sert olacak şekilde seçmemeniz önerilir. Eğer çok yumuşak bir yastık tercihinde bulunursanız belinizin duruşuna katkısı olmamasının yanında aynı şekilde belinizi olumsuz etkiler, doğru duruş almanızı zorlarken tam tersine bel ağrınızı da artırabilir. Bu sebeple en uygun bel yastığı tercihi, orta derecede olandır. Yani ne çok yumuşak ne de çok sert olacak şekilde yastık tercihi belirlemelisiniz. Bu sayede belinizin anatomisine daha fazla uyum sağlayacaktır.

BEL YASTIĞININ BOYUTU NASIL OLMALIDIR?

Özellikle ofis ve arabada tercih edilen bel destek yastığını orta boyutta tercih etmeniz önerilir. Hem görüntü hem de rahatlık itibariyle katkısı daha fazla olacaktır.

MEDİVAR’IN BEL DESTEĞİ

Sağlıklı ve kaliteli medikal ürünleriyle birçok kişinin tercihi olan Medivar, bel desteğiyle de bel rahatsızlıklarını gidermenizde yardımcı oluyor. Omuriliğin düz durmasını sağlarken doğru oturmayı sağlar. Elastik ve şeklini koruyan yapısıyla omurilikte bel boşluğunuza destek verir. Omuriliğin sağa veya sola doğru eğrilmesini engellerken konik çıkıntılarıyla belinizi sarar. Araba, ev ve ofis koltuğunuzda elastik bantlarıyla kolaylıkla sabitleyip kullanabilirsiniz.

Bel ağrılarınıza çözüm getiren bel yastığı ürününü incelemek veya satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

blog görseli

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat