HAMİLELİKTE KORSE KULLANIMI

blog-cover

HAMİLELİKTE KORSE KULLANIMI

Hamilelik döneminde bebeğini karnında taşımak kadınların en özel hissettiği duygulardan biridi. Gittikçe büyüyen hamile göbeği, bebeğin her hareketini hissetmek hamilelik sürecinin en sevimli yanlarından biridir. Fakat bu süreçte sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekir. Çünkü gitgide büyüyen göbek, bel ağrılarına sebep olmaktadır. Bel ağrılarını ortadan kaldırmak aynı zamanda sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmek için hamilelik korsesi kullanmanız tavsiye edilmektedir.

HAMİLELİK KORSESİ NEDİR ?

Her insanın vücut şekli ve yapısı farklıdır. Bu sebeple hamilelik sürecinde kişinin göbeği, kendi yapısına uygun olarak büyüme göstermektedir. Bazı kadınlarda hafif bir şişkinlik olarak belirirken bazı kadınlarda karın bölgesinin belirgin bir şekilde büyüdüğü görülmektedir. Belirgin bir şekilde büyümesi, bel ve sırt ağrılarına sebep olmaktadır. Böyle durumlarda hamilelik korsesi adı verilen korsenin takılması uygun olacaktır

HAMİLELİK KORSESİNİ KİMLER KULLANMALI ?

• Hamilelik sürecinde bel ve sırt ağrısı çekenler
• Göbeği çok fazla büyüyenler
• Çoğul gebeliği olanlar
• Karın duvarı yetersiz olanlar

HAMİLELİK KORSESİNİN FAYDALARI

Hamilelik korsesi, diğer korselerden farklı olarak karın bölgesini sarmaz. Bir kemer şeklinde karnınızın alt bölgesine destek sağlamaktadır. Bu sayede hem dik bir duruş elde ederken hem de bel ve sırt ağrılarınızın geçmesi için katkıda bulunur. Rahat bir gebelik süreci yaşamanızı sağlar.

MEDİVAR GEBELİK KORSESİ

Gebelik korsesini nereden temin edebilirim diyenler Medivar yanınızda! Birinci sınıf esnek kumaştan üretilen gebelik korsesi, bel bölgesinde bulunan palenler sayesinde bel ağrıların azalmasına yardımcı olur. Gebelik korsesinde bulunan ergonomik dizayn sayesinde maksimum rahatlığa ulaşmanızı sağlar. Gebelik korsesi, vücudun ağırlık merkezini de değiştirdiğinden dolayı vücudun daha dik bir görünüm kazanmasını sağlar. Her anlamda sağlığınızı koruyacak olan bu korse ile hamilelik sürecini daha rahat atlatın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat