İptal ve İade Şartları

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

ÜRÜN İADESİ İÇİN TALEP EDİLENLER

  • İade Edilecek Ürün
  • İade Edilen Ürünün Faturası

İPTAL VE İADE ŞARTLARI HAKKINDA

Müşteri, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı ürünü teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilir.

Ürün, iade edilirken, ürünün teslimi sırasında, müşteriye ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir.

İade talebinin şirketimize iletilmesinden itibaren 10 (on) günlük süre içerisinde ürün müşteri tarafından geri gönderilmek zorundadır. Aksi halde ürün iadesi, şirketimiz tarafından kabul edilmeyecektir.

İade edilecek ürün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ve mevcut ise ürün ile birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi gerekmektedir.

Müşteri iade edeceği ürünü, anlaşmalı YURTİÇİ Kargo aracılığıyla gönderdiği takdirde iade kargo bedeli şirketimize aittir. İade edilecek ürün, anlaşmalı YURTİÇİ Kargo aracılığıyla gönderilmemesi halinde, iade kargo bedelinin müşteri tarafından karşılanması gerekmekte ve ürünün kargo sürecinde uğrayacağı hasardan da şirketimizin sorumluluğu bulunmamaktadır.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün şirketimize ulaştığı andan itibaren gerekli incelemelerin yapılması ve iade koşul ve şartlarının da sağlanması halinde ürün bedeli, 14 (ondört) gün içerisinde müşterimize sipariş verildiği esnadaki ödeme şekliyle iade edilir. İade edilen tutarın müşteri hesabına yansıtılması ilgili banka veya finans kuruluşunun tasarrufunda olup, ilgili kurumun işlem süreci ile ilgili gecikmelerden şirketimiz sorumlu değildir.

Müşteri istekleri ve kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan veya üzerinde değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler cayma hakkı kapsamında değildir.

İade edilecek ürünün, mutlak suretle orijinal ambalaj ve kutusu ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir. Şirketimizin ilgili departmanı tarafından yapılacak inceleme neticesinde hasar gördüğü veya kullanıldığı tespit edilen ürünlerin iadesi kabul edilmez.

SİPARİŞ İPTALİ

Müşteri tarafından sipariş verilen ürünün gönderilmek üzere kargo şirketine verilmesinden önce internet  sitemiz üzerinden sipariş iptali gerçekleştirilebilir. Sipariş verilen ürünün müşterimize gönderilmek üzere kargo şirketine verilmesi veya ürünün müşterimize ulaştırılması halinde, cayma hakkı kapsamındaki iade koşullarına ilişkin hükümler uygulanacaktır.

 

ANLAŞMALI KARGO ŞİRKETİ

Ticaret Unvanı   : Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.

Adres                   : Maslak mah. Eski Büyükdere Cad. No: 17/19 Kargo Plaza Sarıyer/İstanbul Telefon   : 444 19 19 – (0380) 523 33 64

 

ÜRÜN İADE ADRESİ

Ticari Unvanı    : FİLİZ TOPRAK

Adres                  : Aziziye Mah. Çetin Sk. No:24 İç Kapı No:3 Merkez/Düzce Telefon    : 0 (530) 512 69 14

E-Posta Adresi  : info@medivar.com.tr

Open chat