Korse Nedir? Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

Korse Nedir? Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

KORSE NEDİR?

Birçok çeşidi bulunan korseler, güzellik amaçlı kullanıldığı kadar sağlık için de tercih edilmektedir. Kamburluk, boyun, skolyoz, dik durma, çelik, lomber, lumbosakral gibi isimlerle anılan korse türleri, sağlık amacıyla kullanılmaktadır. Ciddi sağlık sorunlarının tedavi aşamasında da mutlaka bir korseye başvurulmalıdır. Dolayısıyla yalnızca güzellik için değil çeşitli duruş bozuklukları için de korse tercih edildiğini bilmelisiniz.

KORSE ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Korseler, zayıflamak isteyenlere yönelik terletme fonksiyonuna sahip olan kumaşları sayesinde göbekte ve basende ciddi derecede incelme sağlamaktadır. Diğer yandan sadece daha düzgün hatlarda görünmek isteyen bayanların tercihi olan korseler, iç çamaşırı gibi giyilen oldukça rahat olan modellerdir. Zayıflatan korseler, mide kısmını toparlayıcı korseler, basen kısmını toparlayıcı korseler, doğum sonrası korseleri, dikişsiz korseler ve sağlık sorunları için verilen bel korseleri gibi çeşitleri bulunmaktadır. Buraya tıklayarak tercih ettiğiniz korse çeşidini vücut tipinize göre alabilirsiniz.

KORSENİN FAYDALARI NELERDİR?

Medivar medikal korseleri, vücudunuzu sıcak tuttuğu gibi böbreklerinizi de soğuğa karşı korur. Vücut duruşunuzu düzeltir ve destek olarak ani hareketlerde vücudunuzu özenle korur.  Vücut bölgenizde kan dolaşımını düzenleyerek meydana gelebilecek ağrı ve fıtık oluşumunu engeller.

KORSELERDE BEDEN SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Korse beden sipariş tablolarında S (Small), M (Medium), L (Large) olarak 3 ana beden ölçüsü belirtilir. Ama bazı korse satışı yapan sitelerde bu tablo; XS, S,  M, L, XL gibi ilerleyerek 5 beden çeşidine kadar çıkabilir. Burada XS çok küçük beden, S küçük beden, M orta beden, L geniş beden, XL daha da geniş beden anlamına gelir. Yanı sıra üst çizelgelerde ise kilo, bel ve basen ölçüleri yer alır. Beden tablolarında solda bulunan her bir beden ölçüsünün hanesine karşıt gelecek şekilde; kilo, bel cm ve basen cm ölçülerine göre kendi ölçümlerinizle eşleşen rakamları görebilirsiniz. Bu durumda bu şıkları işaretlemeniz ya da sipariş noktasındaki boşluğa bu rakamları ve beden numaranızı yazmanız (örneğin 38 – 40 – 42 – 44 gibi) gerekir.

 

Not:Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat